Монако зае четвъртата позиция в Лига 1 след успех като гост на Нант с 2:1 в мач от 22-ия кръг на френското първенство.

Гостите бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но успяха да открият резултата чак в добавеното време на първата част. Джибрил Сидибе центрира в наказателното поле, след което Гийермо Марипан с глава реализира в десния ъгъл.

В 60-ата минута Кевин Фоланд удвои преднината на „монегаските“ след като бе изведен отлично с прехвърлящ пас от Кайо Силва и отблизо реалзира.

В 73-ата минута домакините останаха в намален състав след червен картон на Никола Палоа за спор с главния съдия.

Все пак десет минути по-късно Нант намали резултата. Рено Едмонд остана непокрит и отблизо с глава реализира в долния десен ъгъл.

До края на двубоя домакините притиснаха съперника си, но повече попадения не паднаха в мача.

По този начин Монако зае четвъртата позиция в Лига 1 с актив от 42 точки, докато Нант е точно над чертата с 18.