Монако постигна много важна, но и много драматична победа с 3:2 при гостуването си на Монпелие.

Гостите стартираха по-добре и в 24-ата минута Ясин Бен Йедер нацели напречната греда след плътен изстрел. Веднага след това Монако откри резултата. Кевин Фоланд овладя отбитата топка и с удар в средата на вратата реализира.

Монегаските удвоиха преднината си в 35-ата минута, когато Ясин Бен Йедер се възползва от добро центриране на Енрике Оливейра и с глава не остави шанс на Йонас Омлин.

Монако стартира по отличен начин и второто полувреме. В 61-ата минута гостите направиха резултата класически. Ясин Бен Йедер реализира второто си попадение в мача, след като преодоля елегантно Йонас Омлин.

Монпелие реагира три по-късно и намали резултата чрез красив гол на Ели Уаи. Домакините продължиха да притискат съперника си и в 69-ата минута те добавиха още едно попадение. След великолепна атака Анди Делор с пета реализира, намалявайки резултата.

Домакините опитаха да изравнят резултата, но капитанът на Монпелие пропиля страхотна възможност, стреляйки от движение, но Бенжамен Лекомт спаси.

В 79-ата минута Кевин Фоланд се освободи в наказателното поле и стреля покрай левия страничен стълб. Това бе и последната по-сериозна опасност пред една от двете врати.

По този начин Монако се настани на четвъртата позиция в Лига 1 с актив от 36 точки, докато Монпелие е осми с 28.