Монако победи като гост новака Клермон с 3:1 в среща от осмия кръг на футболното първенство на Франция.

Мохамед Байо дада аванс на домакините още в 6-ата минута, но след това Монако стигна до обрат с три попадения.

Уисам Бен Йедер изравни в 25-ата минута за гостите, а през второто полувреме точни бяха Кевин Фоланд и Софиане Диоп.

След третата си победа за сезона Монако се изкачи на осмо място в класирането с 11 точки. Новакът Клермон стартира сезона с два успеха, но след това няма победа в шест мача и е на 15-а позиция с 9 точки.

Първа победа за сезона постигна отборът на Метц, който надделя над гостуващия Брест с 2:1.

Резервата Юго Екитике, 19-годишен, вкара два гола при успеха на Реймс срещу гостуващия Нант с 3:1.

Троа и Анже завършиха 1:1. За Анже това е четвърти мач без победа, но въпреки това те са 4-и в класирането с 13 точки актив.