Монако разгроми с 4:0 Метц на своя стадион "Люи II" в първи мач от 31-ия кръг в Лига 1. Така тимът от Княжеството вече има 62 точки и се изкачи на третото място в класирането. Лидерите ПСЖ и Лил са с точка повече, но и мач по-малко.

Метц даде сериозен отпор през първото полувреме, но рухна след почивката. Резултатът бе открит в 50-ата минута, когато Сеск Фабрегас от дузпа не остави шансове на вратаря Марк-Урел Гаяр. Само след две минути Кевин Фоланд направи 2:0.

В заключителните минути на сцената излезе резервата Висам Бен Йедер, който в 64-ата минута замени Стеван Йоветич. 30-годишният нападател блесна с две попадения (77, 89-дузпа) за крайното 4:0.

Метц завърши мача в намален състав, след като ганайският защитник Джон Бойе си изкара два жълти картона в рамките само на две минути и бе изгонен в 87-ата минута.