Монако спечели с 3:0 срещу домакина Бордо в 33-ия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Нико Ковач записаха пета поредна победа в Лига 1 и шести последователен мач без допуснат гол и с 68 точки се утвърдиха на третото място, като изостават само на 2 точки от лидера Лил и на точка от шампиона Пари Сен Жермен.

Гостите имаха превъзходство и след четвърт час Александър Головин беше изведен в чиста позиция, но не успя да преодолее Беноа Костел.

След половин час гостите от Княжеството все пак поведоха. Кевин Фоланд се разписа отблизо след асистенция на Уисам Бен Йедер.

Малко след почивката Желсон Мартинс удвои, след като беше изведен в добра позиция от Орелиен Чуамени.

Бордо опита да отвърне, но след малко повече от час резервата Тома Дьо Превий не успя да преодолее вратаря Бенжамен Льокомпт, а в 77-ата минута Тома Башич удари гредата.

В следващата атака Том Лаку извърши нарушение, за което получи втори жълт и червен картон, а домакините довършиха мача с 10 души.

В добавеното време резервата Стеван Йоветич вкара за крайното 3:0, след като засече отблизо подаване с глава на Софиан Диоп.