Отборът на Брест надви Монако с минималното 1:0 в двубой от шестия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в срещата падна в 8-ата минута и бе дело на Роман Февр, а до края резултатът остана непроменен.

Първата възможност в срещата бе за Монако, но Брест побърза да се възползва от слабостите на противника и още в 8-ата минута откри резултата. Роман Февр стигна до добро подаване в наказателното поле и изпрати топката в мрежата на гостите.

Монако не се притесни от попадението и до края на мача се зае да щурмува противниковата врата, но така и не съумя да намери да я разпечата.

Втората част бе изпълнена с пропуски на Стеван Йоветич, който пропиля перфектни възможности да изравни резултата и да помогне на "монегаските" да вземат нещо от срещата.

С тази загуба Монако падна до 6-а позиция с 10 точки, а Брест е в средата на таблицата с пункт по-малко.

По същото време Метц разби с 3:1 Лориан. Гостите поведоха с гол на Пиер Ив Амел след половин час игра, но това само подразни домакините, които достигнаха до победата след хеттрик на Ибрахима Ниане.

Лил пък постигна класическа победа с 3:0 над Страсбург. Зеки Челик, Ренато Санчес и Бурак Йълмаз бяха героите за "мастифите".