Застрашеният от изпадане тим на Монако обърна у дома с 3:2 борещият се за участие в Шампионската лига отбор на Тулуза и пое глътка въздух.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но тимът от княжеството на два пъти изравняваше, преди да стигне до успеха секунди преди края.

Кошмарният за ЦСКА Андре-Пиер Жиняк изведе виолетовите напред в 26-ата минута, но Фредерик Нимани изравни преди почивката.

Мауро Чето даде нова преднина на Тулуза в 67-ата, а Франсоа Модесто направи 2:2 четвърт час преди края, а Игор Лоло донесе победата на домакините в последната минута.

Монако избяга на четири точки от зоната на изпадащите и вече е девети с 33 точки. Тулуза е четвърта с 49 точки, колкото имат и третият Марсилия, и петият Лил. Водач е Лион с 53 точки.