Отборът на Монако постигна победа с 2:1 срещу състава на Марсилия в двубой от осминафиналната фаза на Купата на Лигата във Франция. Головете за отбора на Леонардо Жардим отбелязаха Жан-Кевин Огюстен и Рубен Агилар, докато вратаря Бенжамен Лекомт си отбеляза автогол към края на мача.

Първото попадение дойде в 25-та минута на срещата. След хубава размяна на пасове между Агилар и Огюстен последният завърши с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата на Манданда за 1:0.

В 40-та минута авансът на домакините беше удвоен. Агилар този път се превърна от асистент в реализатор, като французинът даде спокойствие на монегаските в края на първата част.

Към края на срещата футболистите на Марсилия тръгнаха на щурм в търсена на голове, за да намалят дефицита и намериха поне почетно попадение. В 77-та минута, след голямо разбъкрване в наказаталеното поле на Монако Лекомт си отбеляза нелеп автогол, но домакините все пак задържаха крайният успех.