Монако разби с 3:0 у дома Бордо в мач от 9-ия кръг на Лига 1. Точни за „монегаските“ бяха Аурелиен Чуамени (35), Александър Головин (48) и Висан Бен Йедер (64-дузпа).

Срещата започна с натиск на домакините, но първата добра възможност за гол се откри пред Тимоти Пембеле, който пропусна. В 29-ата минута Беноа Костил се намеси решително при удар на Аурелиен Чуамени. Минута след това попадение на Кевин Фоланд бе отменено заради засада.

Монако поведе в 35-ата минута. Тогава Чуамени се пребори за топката след изпълнение на пряк свободен удар и матира Костил.

Втората част започна отлично за домакините, които удвоиха аванса си. Висам Бен Йедер намери Александър Головин в наказателното поле и руският национал вкара за 2:0. В 53-ата минута гол на Фоланд бе отменен заради засада.

В 63-ата минута Монако получи право да изпълни дузпа. Мексер фаулира Бен Йедер, а потърпевшият оформи крайното 3:0 от бялата точка.

С успеха „монегаските“ събраха 14 точки и заемат шесто място във временното класиране. Бордо са 17-и със седем пункта.