Монако постигна първа победа при новия си треньор Роберто Морено, след като се спечели с 1:0 над Анже у дома в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Така “монегаските” сложиха край на серията от три поредни загуби и се изкачиха на деветото място във временното класиране с 32 точки.

Победният гол вкара Стеван Йоветич през първото полувреме, като прати топката с глава в мрежата с гръб към вратата. Малко преди почивката стражът на домакините Бенжамен Лекомт спаси вратата си от попадение след удар с глава на Пиерик Капел.

В друг мач от кръга, третият в класирането Рен претърпя загуба с 0:1 при гостуването на Лил. Домакините вкараха още в четвъртата минута чрез Лоик Реми, който се намира в отлична форма от началото на годината и вече има четири попадения. С успеха те се приближиха само на три точки от днешния си съперник.