Монако сложи край на колебливите си изяви, след като в 21-ия кръг на Лига 1 победи като гост Тулуза с 2:0. „Монегаските“ записаха загуба и равенство в последните си два шампионатни двубоя, ала изпълниха заръката на своя треньор Кладуио Раниери и триумфираха на Общинския стадион в едноименния град.

Голямата звезда на тима от Княжеството Радамел Фалкао започна като титуляр, но нямаше шанс да се разпише във вратата на Али Ахамада. Това първи стори неговият съотборник Лейвин Курзава, който откри резултата в 36-ата минута.

Голът на успокоението пък дойде чак в 88-ата минута, когато аржентинският младок Лукас Окампос оформи крайния резултат.

Така Монако събра 45 точки в актива си и остава втори, на две точки от Пари Сен Жермен, който е с мач по-малко.  Тулуза остава 11-и с 28 пункта, на 11 от зоната на изпадащите.