Монако и Сент Етиен завършиха при зрелищно равенство 2:2 в мач от 17-ия кръг на Лига 1.

Головото шоу стартира в 7-ата минута, когато Софиян Диоп бе най-съобразителен и реализира отблизо.

В 21-ата минута гостите изравниха резултата. Матио Дебюши реализира красиво с глава от точката за изпълнение на дузпата.

Сент Етиен стигна до пълен обрат осем минути по-късно, когато Денис Буанга бе точен от дузпа, реализирайки в горния ляв ъгъл.

Положението за Монако се усложни, когато в 35-ата минута Елиът Матазо получи директен червен картон от главния съдия Йоан Амел.

Все пак домакините стигнаха до изравнителното попадение в 48-ата минута, когато Желсон Мартинш подаде към Кевин Фоланд, а нападателят намери мрежата на Джеси Мулин.

До края на двубоя двата тима си размениха по няколко опасности, но до повече попадения не се стигна.

Монако остана на шестата позиция в Лига 1 с актив от 27 точки, докато Сент Етиен е 14-и с 18.