Отборът на Монако победи без проблеми тима на Каен в първи мач от 23-ия кръг на френската Лига 1. За тима на гостите участие в мача не взе българският нападател Димитър Бербатов. Въпреки това обаче, монегаските записаха лесна победа с 3:0.

Антони Мартиал откри за гостите в 29-ата минута, а през втората част Бернардо Силва реализира нови две попадения, с което оформи изразителната победа за своя тим.

Със спечелените три точки тимът на Димитър Бербатов изпревари прекия си конкурент за третото място Марсилия и зае място в тройката. Отборът на Марсилия обаче е с мач по-малко, който е срещу Бордо и ще се изиграе утре.

Монако събра актив от 58 точки, една повече от Марсилия. Тимът на Каен остава в средата на таблицата на 12 място с 38 точки.

Във вторник Монако и Димитър Бербатов срещат тима на Ювентус в първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига.