Отборът на Монако прекъсна серията на Лил от 9 поредни домакински мача без загуба, след като го разгроми с 4:1 в среща от 4-ия кръг на Лига 1. „Монегаските“ вече имат 10 пункта на сметката си, които им отреждат първото място във временното класиране преди затварянето на кръга.

Още във втората минута Джибрил Сидибе откри резултата за клуба от Княжеството и смълча феновете по трибуните на „Стад Пиер-Мороа“. Само четвърт час по-късно друг бивш футболист на Лил поряза бившия си тим. Адама Траоре беше точен за 2:0 и оттам насетне за домакините стана много, много трудно.

След почивката Фабиньо направи резултата класически в 47-ата след хубава асистенция на Валер Жермен. Последното попадение за Монако падна в 71-ата, когато новото попълнение Камил Глик се възползва от центриране на Жоао Моутиньо.

Жонатан Палмиери в 90-ата минута вкара почетното попадение за Лил, който регистрира вече втора загуба в откриващите си четири мача. С едва 4 точки „договете“ заемат незавидното 15-о място.

Монако е първи с 10 пункта, като е третият тим заедно с Гингам и Ница, които все още нямат поражение през сезона. Тъкмо Ница е единственият тим, който може да догони „монегаските“ по точки, ако победи Олимпик Марсилия в южняшкото дерби.