Монако измъкна важна победа при гостуването си на Анже с 1:0 в 34-ия кръг и излезе на 2-о място със 71 точки, само на една от лидера Пари Сен Жермен. Единственото попадение вкара Уисам Бен Ядер, който се появи като смяна в 18-ата минута на мястото на Стеван Йоветич. Бен Ядер се разписа в 79-ата минута след асистенция на Юсуф Фофана.

Домакините от Анже бяха свити в защита и това 0:1 е най-малкия резултат, с който се отърваха.

Играчите на Нико Ковач създаоха първия шанс в мача чрез Стеван Йоветич. Черногорецът получи хубав, дълбок пас от Головин, но Бернардони спечели дуела срещу нападателя на монегаските след около четвърт час игра. Две минути по-късно опитният футболист трябваше да излезе заради контузия. До края на полувремето обаче домакините се бяха затворили и пред Монако се отвори само една възможност, но не така опасна и вратарят Бернардони улови.

През второто полувреме гостите вдигнаха оборотите и в 54-ата минута чилиецът Гастон Марипан удари горната греда. Атаките продължиха, но голът не падна и 10 минути преди края Нико Ковач пусна Сеск Фабрегас и Бало Туре. И само 10 секунди по-късно падна и победния гол.Домакините от Анже загубиха топката при изнасяне в центъра на терена, Фофана красиво намери Бен Ядер, който с рязък удар прониза вратаря.