Съставът на Монако записа втора поредна загуба в Лига 1 и то със същия резултат от миналия кръг – 0:3. Отборът на Леонардо Жардим се представи слабо за пореден път. Хабиб Диало откри в 11-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Камил Глик. „Монегаските“ останаха и с човек по-малко, след като Рубен Агилар бе изгонен за грубо нарушение. В 53-ата минута отново Диало отбеляза, след една отскочила топка, в долния ляв ъгъл на вратата. Домакините сложиха край на спора в 66-ата минута, когато след рикошет топката стигна до Рено Коад пред наказателното поле и с великолепен удар намери долния ляв ъгъл на Бенжамен Лекомт. Така Метц излиза на трето място във временното класиране с четири точки от два мача, докато Монако отива на дъното без спечелен актив до този момент. Следващия мач на Метц ще бъде срещу Анже навън, докато Монако приемат у дома Ним.

Отборът на Лил също отстъпи от непретенциозен съперник, в лицето на Амиен с 1:0. Единственото попадение отбеляза Серу Джираси, който след разбъркване в наказателното поле преодоля вратаря на ЛилМик Менян. Трябва да се отбележи, че „песовете“ играха с човек по-малко от 39-ата минута след червения картон на Бубакар Сумаре за грубо нарушение. И двата отбора имат по три точки след два изиграни мача. Лил ще домакинства на Сент Етиен в следващия кръг, докато Амиен отново ще бъде домакин, този път на Нант.

Бордо – Монпелие пък си спретнаха равенство от 1:1. Анди Делор откри за гостите в 22-ата минута, но в 70-ата Джош Маджо изравни паритета. Това бяха първи точки и за двата тима, след загубите в първия кръг. Следващия мач на Бордо ще бъде гостуване на Дижон, а Монпелие ще приеме лидера във временното класиране Олимпик Лион.

Отборът на Ница записа втора поредна победа тази вечер, след като победи като гост Ним с 2:1. Уилиан Сиприен откри за Низа в 10-ата минута, а в 16-ата той асистира на Игнатиъс Ганаго за 2:0. В продължението на първата част Рено Рипар върна един гол от дузпа. През втората част нови голове не паднаха, но за сметка на това имаше цели три червени картона. Първо, в 51-ата минута Коли Расин ,от състава Ница, му бе показан втори жълт и съответно червен. В края на добавеното време Пабло Мартинес  от Ним също бе изгонен с втори жълт, а директен червен получи Антони Бриансон, който напсува съдита на мача.

Ница събира актив от шест точки и дели лидерската позиция с Лион, докато Ним все още нямат точка този сезон. В следващия кръг Ница приема Олимпик Марсилия, докато Ним гостува на Монако.

Последният мач тази вечер противопостави Тулуза и Дижон, които завършиха при 1:0. Единственото попадение за Тулуза отбеляза Жан-Виктор Макенго в 54-ата минута. Така домакините събраха актив от четири точки, а Дижон поделя последното място с Ним и Монако без точка в актива си. Във втория кръг Тулуза ще има тежко гостуване на Пари Сен Жермен в Париж, а Дижон приема Бордо.