Отборът на Метц победи като гост с 4:2 тима на Брест в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1. С този успех Метц се нареди на шестата позиция с 34 точки, на две от петия Рен. Брест е 14-и с 26 пункта.

Франк Онорат откри за домакините в 33-ата, но Фарид Булая изравни три минути след това.

В 47-ата Ирвин Ардона отново даде аванс на Брест, а Пепе Матар Сар за втори път изравни в 73-ата минута.

Папе Ндиага Яде в 81-ата и на Вагнер Диас от дузпа в 87-ата минута осигуриха пълния обрат и трите точки за Метц.

В друг мач по същото време Страсбург отстъпи у дома с минималното 0:1 от Реймс. Единственото попадение реализира Дерек Кутеса в 80-ата минута.

С тази победа Реймс се изкачи до 12-ата позиция с актив от 27 точки, докато Страсбург е 12-и с три по-малко.

Анже пък се справи с Ним Олимпик с 3:1 в трети двубой от 16:00 часа. Пиерик Капейе откри за домакините в 20-ата, а Ласана Кулибали удвои в 35-ата минута преди Рено Рипар да върне едно попадение за гостите в 41-ата минута от дузпа. Лоис Диони реализира последния гол в мача в 55-ата минута, с който Анже си осигури трите точки.

В класирането Анже е 8-и с 33 точки, докато Ним остава последен с 15 пункта, на три от спасителната зона.