Отборът на Пари Сен Жермен се наложи с изразителното 5:2 над Страсбург в мача от 26-ия кръг на Лига 1 и зареди 13-и пореден успех в местния шампионат, което е своеобразен клубен рекорд. Победата дойде след пълен обрат, тъй като гостите поведоха само след шест минути игра. Попаденията за успеха на състава на Унай Емери бяха дело на Единсон Кавани, който бе точен на два пъти, Неймар, Анхел ди Мария и Юлиан Дракслер. За Страсбург реализираха Жан-Юд Аолу и Стефан Бахокен.

С това голово шоу парижани изкараха и яда си за поражението от Реал Мадрид с 1:3 в Шампионската лига по-рано тази седмица.

Същевременно с двата си голa Кавани се превърна в най-добрия голмайстор на „Парк де Пренс“ – с 86 попадения. По този показател той изпревари Златан Ибрахимович, който има 85.

Със спечелените три точки ПСЖ събра 68 на първото място, а Страсбург е 14-и с 30.

Двубоят започна двуостро, а първата по-интересна ситуация бе в полза на ПСЖ. Неймар овладя по впечатляващ начин подаване в наказателното поле във втората минута, след което насочи топката към долния десен ъгъл, но Укиджа се хвърли и изби.

Четири минути по-късно гостите поведоха. Жан-Юд Аолу получи малко зад точката на дузпата и засече веднага по земя за 1:0.

Инкасираното попадение сякаш ядоса повече домакините, чийто отговор не закъсня. В 10-ата минута паритетът вече бе възстановен. Юлиан Дракслер бе прекрасно изведе в наказателното поле от Неймар и майсторски завърши за 1:1.

Веднъж изравнили момчетата на Унай Емери наложиха контрол, а в 21-ата минута обратът стана пълен. Неймар получи точен пас в пеналта и след като навърза няколко играчи на Страсбург, направи 2:1.

Минута след това, малко след подновяване на играта, комбинация между Единсон Кавани и Анхел ди Мария завърши с гол на аржентинеца за 3:1.

В 30-ата минута като по чудо преднината на ПСЖ не набъбна на 4:1. Единсон Кавани бе изпуснат и засече центриране, като насочи топката към левия ъгъл. Вратарят обаче със сетни сили се хвърли и изби.

След почивката срещата продължи да се развива при много високи темпове, а още три гола направиха зрелището пълно. Дани Алвеш пусна чудесен пас към Анхел ди Мария, който отправи удар, преминал на сантиметри покрай вратата. В 67-ата минута пък Страсбург намали. Стефан Бахокен овладя чудесно подаване на границата на наказателното поле и завъртя прекрасно топката за 2:3.

Без много бавене ПСЖ дръпна още в резултата в 73-ата минута. Хавиер Пасторе изведе отдясно Единсон Кавани, който с техничен удар направи 4:2. В 79-ата минута възпитаниците на Емери нанесоха своя съкрушителен удар. Неймар пусна впечатляващ извеждащ пас към Кавани от центъра на терена, а уругваецът, озовал се сам срещу вратаря, оформи крайното 5:2.

Победата на ПСЖ можеше да е още по-изразителна, но Ди Мария не сполучи в опита си да отбележи в 83-ата минута.

В следващия кръг ПСЖ е домакин на Олимпик Марсилия, а Страсбург приема Монпелие.