Олимпик Марсилия се класира за финала в турнира за Купата на Франция след успех с 1:0 като гост на втородивизионния Сошо. Така Марсилия си осигури сблъсък с шампиона Пари Сен Жермен в двубоя за трофея. Финалът е на 21-и май на „Стад де Франс“.

Успехът на изпадналия в криза Олимпик дойде с гол на Флориан Товен в 49-ата минута. Товен реализира след пас от Стивън Флетчър, като това бе първи успех за състава от Марсилия след седем мача без победа в Лига 1, а и първи след раздялата с треньора Мичел Гонсалес.

Олимпик Марсилия е 15-и в първа френска дивизия с едва една победа в последните си 10 мача, а Сошо е на 15-а позиция в Лига 2, като там направи серия от пет мача без загуба.

Домакините направиха всичко възможно да затруднят именития си съперник, като дори отправиха повече удари от Олимпик по посока вратата на противник, но в крайна сметка голът в началото на второто полувреме ги пречупи.