В мач от 1-я кръг на Лига 1 Олимпик Марсилия изпусна да победи като гост Рен и в крайна сметка двата отбора направиха голов спектакъл и завършиха 4:4.

Домакините поведоха в 5-та минута след гол на Пажис, но отборът на Марсилия успя да обърне резултата до 3:1 след голове на Бакари Коне, Арфа и Нианг, който паднаха до 27-та минута.

През второто полувреме Рен отговори на предизвикателството и се върна в мача с три безответни попадения дело на Томер в 53-та минута и автогол на вратаря Манданда в 89-та.

В заключителните секунди на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. Точен за гостите бе Грандин, а Беноа Шейру донесе точката за Рен.

Бордо стигна до победа с 2:1 при домакинството си на Каен, като „жирондинци” бяха принудени да наваксват гол пасив.

Гостите поведоха чрез Ниве в 14-та минута, но Гьоркуф в 54-та и Кавенаги в 80-та донесоха ценния успех за Бордо.

Оксер надделя над Нант с 2:1, като за домакините се разписаха Йелен в 35-та и Керсия в 72-та минута, а за завърналите се в елита на френския футбол „канарчета” точен бе Фрейтас в 67-та минута.

Валансиен победи с минималното 1:0 като домакин Сент Етиен. Единственият гол в срещата бе дело на Данич в 27-та минута от дузпа.