Олимпик Марсилия продължава победоносния си поход към титлата във Франция. В мач от поредния кръг на Лига 1, марсилци надделяха изключително трудно над Булон като гост и по този начин запазиха преднината си на върха в класирането.

Тимът на Дидие Дешан се наложи с 2:1, а победният гол за Марсилия дойде в 94-ата минута от дузпа. В герой за победителите се превърна Тайво Исмаил, който стреля прецизно от бялата точка. Наказателният удар бе свирен заради игра с ръка на бранител на домакините в пеналтерията.

Валбуена откри за гостите минута преди края на първото полувреме, а равенството бе възстановено от Блайак в заключителните моменти на втората част. В даденото от съдията продължение обаче опитният състав на Марсилия успя да грабне трите точки.

Вторият в класирането Оксер нямаше проблеми при домакинството си на Лориен и победи с категоричното 4:1. Разликата на върха във временното подреждане между Марсилия и Оксер остава пет точки, а до края на надпреварата има още пет кръга.

В дербито между Бордо и Лион не бе излъчен победител и срещата приключи при равенство 2:2.