Отборът на Олимпик Марсилия, който търси своята първа титла от 19 години, пропусна отлична възможност да се изкачи на третото място в класирането на Лига 1 и не успя да се възползва от грешната стъпка на Олимпик Лион вчера.

В двубой от френския шампионат днес Марсилия не успя да победи като домакин състава на Лориен и запази дистанцията си от Лион, който вчера също направи равен.

Сенегалският национал Мамаду Нианг реализира 15-ия си гол в първенството две минути преди почивката, извеждайки своя тим заслужено в резултата. Лорна Косчелни изравни за гостите от Лориен с точно изпълнение в средата на втората част.

В момента Олимпик заема четвъртото място с актив от 49 точко след изиграни 26 мача. Лион е трети с точка и един мач повече. Лидер продължава да бъде съставът на Бордо, който играч по-късно тази вечер.

Същият резултат – 1:1 се получи и в другия двубой от днес между отборите на Гренобъл и Льо Ман.