В истинско шоу се превърна последният мач от 35-тия кръг на френската Лига 1 между Монако и Олимпик Марсилия. Двубоят на „Луи II” завърши 2:3, като гостите на три пъти повеждаха в резултата.

В 28-мата минута Самри Насри откри резултата, който бе изравнен в 56-тата минута чрез Игнасио Гонзалес.

Само 5 минути трая радостта на Монако, след катоТайе Тайво вкара за 2:1. Йерко Леко за втори път възстанови равенството в 64-тата минута и даде нови надежди на домакините.

Все пак звездата на Марсилия Джибрил Сисе за трети път даде преднина на своя тим в 82-рата минута и по този начин оформи крайното 2:3.

Спечелените три точки изкачиха Марсилия на третото място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Олимпик има 58 точки, една повече от четвъртия Нанси.

Монако пък остана на незавидната 14-та позиция с 43 точки.