Олимпик Марсилия и Сен Етиен отпаднаха от турнира за Купата на Франция след като загубиха срещите си от 1/16-финалите на надпреварата.

Олимпик загуби с 0:1 гостуването си на Сошо. Голът на Мевлут Ердлинг в 74-тата минута бе достатъчен за отстраняването на Марсилия.

Сен Етиен пък шокира феновете си, като загуби с 1:4 от втородивизионния Гингам.

Алвеш и Матис дадоха преднина на домакините преди в 82-рата минута националът на Франция Батефимби Гомис да намали пасива на Сен Етиен.

До края на мача обаче остана време за нови две попадение на Гингам, дело на Сене и Сумах.

Рен също напусна надпреварата, след като отпадна след дузпи от Льо Ман. Нанси отстрани Гренобъл след продължения и 3:2, а Льо Авър се наложи с 3:1 над Каен. В последния мач Ланс победи без проблеми с 3:0 като гост на Лориен.