Олимпик Марсилия се върна в борбата за титлата във френското първенство, след като скъси разликата от лидера Пари Сен Жермен на две точки. Това стана факт, след като Марсилия постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването на Ланс в мач от 30-я кръг на Лига 1.

Гостите имаха надмощие през първото полувреме, но не успяха да реализират създадените положения.

Батшуай влезе на полувремето, след като замени Андре-Пиер Жиняк и успя да отбележи гол още с първото си докосване.

След гола футболистите на Марсилия заиграха с още по-голямо настроение и в 67-та минута Ромао бе точен за 2:0.

Андре Аю се възползва от чудесната асистенция на Менди и покачи резултата на 3:0 в 72-та минута.

В добавеното време на срещата Батшуай отбеляза своето второ попадение в мача и по този начин оформи крайния резултат в полза на Олимпик Марсилия.

След този успех Марсилия е трети с 57 точки и е на една зад втория Лион и на две зад лидера ПСЖ. Ланс е предпоследен с 25 точки.