Олимпик Марсилия записа втора загуба от началото на сезона и продължава с неубедително си представяне във френското футболно първенство (с една победа, три равенства и 2 загуби). Отборът на Елбер Емон падна пред собствена публика с 0:2 от Ница в мач от шестия кръг на Лига 1.

Резултатът в мача бе открит шест минути след началото на втората част. Тогава Хоньон осигури гол преднина за гостите. Хелебуйк удвои и оформи крайния резултат, вкарвайки в 87-та минута.

Двубоят на „Стад Велодром” бе изключително изнервен, но съдията показа само 4 жълти картона – два за гостите (Руул, Хелебуйк) и два за домакините (Фати, Валбуена).

След днешния си успех Ница се изкачи на седмо място в класирането а 8 точки, а Олимпик има 6 точки и заема 11-то място в подреждането.