Олимпик Марсилия победи като гост Монпелие с 2:1 в среща от 31-ия кръг на футболното първенство на Франция и намали само на точка изоставането си от лидера в класирането Лил.Оливие Жиру откри резултата за домакините в средата на второто полувреме, но пет минути по-късно френския нападател Пиер-Андре Жиняк изравни за миналогодишния шампион.Нигериецът Тайе Тайво донесе победата на Марсилия в 82-та минута с гол от дузпа.

Двата отбора завършиха с по 10 души на терена, след като за гостите Лоак Реми получи червен картон в 78-та минута, а Абделхамид Ел Каутари от Монпелие минута по-късно получи втори жълт картон.

Олимпик Марсилия и Монпелие ще се срещнат следващата събота във финала на турнира за Купата на Лигата.

В събота лидерът Лил завърши 1:1 с Бордо и загуби две точки във втори пореден мач.

Седем кръга преди края на сезона Лил има 59 точки, а Олимпик Марсилия - 58.

Арл-Авиньон загуби от Валансиен с 0:1 и изпадна от елита. Отборът има едва 13 спечелени точки до момента, което е най-слабия актив в шампионата след Ланс, който през сезон 1989