Олимпик Марсилия изпусна два гола аванс за равенство 3:3 при гостуването на Бастия от 1-я кръг на френското първенство, което бе и официален дебют на Марсело Биелса начело на „ОМ“.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 9-та минута след гол на Мабулу.

Андре-Пиер Жиняк успя бързо да върне Марсилия в мача. Той изравни резултата в 12-та минута, след като се възползва от асистенция на Менди.

Гол на Флориан Тувен в 17-та минута обърна развоя на срещата и Олимпик Марсилия поведе в резултата с 2:1.

Андре-Пиер Жиняк реализира своя втори гол в мача в 62-та минута, след като реализира отсъдената дузпа в полза на Марсилия и направи резултата 3:1.

Четири минути по-късно домакините също получиха право да изпълнят наказателен удар, който бе реализиран от Тало.

Мабулу вкара своя втори гол в срещата в 73-та минута и изравни резултата – 3:3.

До края на мача гостите от Олимпик Марсилия се опитаха да стигнат до победата, но сериозни пропуски направиха Батсшуай, Жиняк и Тувен.

Така Марсилия пропиля аванс от два гола на старта на първенството и завърши 3:3 при гостуването на Бастия.

Лил не успя да стигне до победата при домакинството си новака Метц и мачът завърши 0:0.

„Песовете“ бяха изключително разконцентрирани в завършващия удар, докато гостите успяха добре да се групират в защита.

Бордо започна сезона с победа с минималното 1:0 при гостуването на Монпелие. Победата за жирондинците донесе Дибате с гол в 17-та минута.

Сент Етиен се наложи с 2:0 при гостуването на носителя на Купата на Франция Гинган. И двете попадения за гостите реализира Мевлюнт Ердинч в 39-та минута от дузпа и в 90+2.

Нант започна с домакинска победа с 1:0 срещу друг от новаците Ланс, а Ница надделя с 3:2 срещу Тулуза.

Единствено Каен от новаците започна с победа, след като се наложи с класическото 3:0 при гостуването си на Евиан.