Отборът на Марсилия се изкачи с шест места в класирането след като победи Лил с 4:1 като домакин в мач от 31-я кръг на френската Лига 1.

Още през първото полувреме двата отбора си размениха по една дузпа, а след 8 минути игра съдията показа червен картон на Емерсон от Лил. Така гостите доиграха срещата с човек по-малко.

Само минута по-късно Мамаду Нианг реализира от бялата точка за домакините, а 120 секунди след това Бастос върна гостите в мача, след като отбеляза от 11-метровия наказателен удар.

Първото полувреме завърши при 2:1, след гол на Живе, който реализира за втори път и в 63-та минута на двубоя.

След почивката домакините довършиха категорично Лил след още едно попадение на Мамаду Нианг в последната минута от срещата.

След тази победа Марсилия заема 5-о място в класирането само на две точки от правото на участие в Купата на УЕФА, Лил падна до 8-о място, но също остава в борбата за влизане в турнира.