С два гола в рамките на шест минути Олимпик Марсилия се наложи с 2:0 над Сент Етиен и отново е на три точки зад третия в Лига 1 Нанси.

След едно първо полувреме без попадения, но превъзходство на домакините, след почивката то бе оползотворено. Гостите пък направиха твърде много грешки в защита, за да могат да претендират за нещо. В 58-та минута защитникът на Сент Етиен Мустафа Баял Шал не успя да достигне една центрирана топка в наказателното си поле, и Матио Валбуена с глава преодоля стража Жоди Вивиани. Голмайсторът отпразнува попадението си в прегръдките на старши треньора Ерик Герец.

Голът направи мача още по-интересен и приятен за гледане, тъй като гостите се събудиха и започнаха да търсят изравняване. Това обаче не доведе до позитивна промяна на резултата за Сент Етиен, тъй като само шест минути след първото попадение, Марсилия стигна до второ.

В 64-та минута Беноа Шейру намери непокрития Тайе Тайво в наказателното поле и нигериецът от шест метра разстреля за втори път Вивиани.

Победата е осма поред за Олимпик Марсилия на „Стад Велодром”.