Отборът на Олимпик Марсилия се изкачи на второ място в Лига 1, след като постигна победа с 2:0 над Ланс в мач от 22-ия кръг на шампионата. Гостите се наложиха след попадения на Дмитри Пайе от дузпа през първата част и дебютния гол на Седрик Бакамбу през второто полувреме.

С успеха си, тимът на наставника Хорхе Сампаоли намали дистанцията си до лидера Пари Сен Жермен на десет точки.

Резултатът в мача бе открит в 34-ата минута, когато гостите стигнаха до дузпа за нарушение срещу Матео Гендузи. Дмитри Пайе бе точен от бялата точка, за да даде преднина на своите.

Всичко в срещата бе решено от Седрик Бакамбу, който реализира след подаване на Гендузи за 2:0, а това се оказа и крайният резултат в мача.

Марсилия събра актив от 40 точки и се изкачи на втората позиция във временното подреждане, докато Ланс остава на седмо място в таблицата със седем точки по-малко.