Вторият във временното класиране във френската Лига 1 Олимпик Марсилия сериозно „спука гума”, след като в мач от 19-тия кръг на своя „Стад Велодром” загуби с 0:3 от Нанси.

В предишния кръг Олимпик завърши наравно 0:0 срещу шампиона Лион и разликата между двата отбора бе само 3 точки. След неделната издънка обаче Марсилия се смъкна на 5-то място.

Юсуф Хаджи откри резултата в 34-тата минута, а отново той 5 минути по-късно удвои на 2:0. Крайното 3:0 оформи Исиар Диа с гол в 56-тата.

В друг неделен мач Пари Сен Жермен завърши наравно 2:2 срещу гостуващия отбор на Валенсиен.

Хорау откри за парижани в 28-мата минута, а Руди Матер възстанови равенството 120 секунди след подновяването на играта след почивката.

Жером Ротен даде нов аванс за ПСЖ в 73-тата минута, а в 84-тата Сиака Тиене оформи крайното 2:2.

По-късно играят отборите на Монако и Бордо.