В мач от 15-я кръг на Лига 1 Марсилия завърши 2:2 с Лил в последния мач от кръга, като домакините се добраха до равенството с гол в последните секунди на срещата.

Гостите поведоха още през първото полувреме с 2:0 като головете бяха дело на Рами в 11-та минута и Басто в 37-та. Все пак отборът на Марсилия намери сили да изравни резултата след голове на Самаса в 47-та минута и Зенден в 90-та.

Монако постигна класическа победа с 3:0 срещу Льо Ман. Първото попадение бе дело на Алонсо в 48-ата минута на мача, а минута по-късно Андре си отбеляза автогол и по този начин резултатът стана 2:0. В 52-ата минута Ликата оформи крайното 3:0.

Нант загуби с минималното 0:1 като домакин от Нанси. Победният гол за гостите отбеляза Хаджи в 74-ата минута.