Олимпик Марсилия излезе на второ място във временното класиране на Лига 1. Това стана, след като Олимпик спечели с 2:1 двубоя си срещу Ница, а в същото време Рен завърши наравно 1:1 срещу Каен.

Олимпик има 31 точки, с една повече от Рен. Лидерът Лион е с 34 точки, но и с мач по-малко.

Марсилия откри резултата на „Стад Велодром” в 13-тата минута след автогол на Ехоуафни. Мамаду Нианд от дузпа в края на първата част пък удвои преднината на домакините. Почетното попадение за Ница вкара Бамого в 48-мата минута.

Вторият преди този кръг Рен стигна до равенството срещу Каен едва в 77-мата минута, когато Соу вкара изравнителното попадение. В края на първото полувреме Нивет даде аванс на домакините.

Сент Етиен пък победи Льо Авър с 2:0 след голове на Пайер и Гомис в края на срещата. Лил и Тулуза завършиха наравно 1:1. Чето откри за кошмара на ЦСКА в 64-тата минута, а Бастош оформи крайния резултат с гол в последната минута.