Олимпик Марсилия се изкачи на второ място във временното класиране на френското първенство по футбол, след като победи с 2:0 отбора на Булон в среща от 17-ия кръг.

Домакините стигнаха до ценната победа с попадения в края на първото и началото на второто полувреме на "Стад Велодром".

Тайе Тайво бе точен за Марсилия в 43-та минута, а Габриел Хайнце оформи крайното 2:0 в 48-та. Лидер все пак остава отборът на Бордо с 31 точки, като шампионите играят в неделя в Лион в дербито на кръга срещу местния Олимпик. Марсилия е с 28 точки и равен брой мачове с Бордо, защото има една отложена среща. Булон остана в зоната на изпадащите заедно с Льо Ман, победил с 2:1 отбора на Валансиен, който имаше възможност да се изкачи на точка зад лидера.

В друга среща от деня Ланс победи Ница с 2:0 с голове на Канга Акале в 18-та минута и на Тоифилу Маулида в 35-та. Нанси пък загуби с 1:2 от отбора на Рен, който се изкачи на четвъртото място във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга. Лориен и Оксер завършиха 0:0.