Олимпик Марсилия зае временно първото място в класирането, след като победи с 1:0 като гост отбора на Льо Авър в среща от третия кръг на френското първенство по футбол.

Будевайн Зенден отбеляза единственото попадение в срещата в 55-та минута, а марсилци завършиха с човек по-малко, след като Роналд Субар получи червен картон в добавеното време.

Със същия актив от точки е и Лион, който постигна победа над Гренобъл с 2:0. Българският полузащитник Христо Янев не бе в групата на Гренобъл за мача. Макун и Бензема реализираха попаденията за Лион още преди почивката.

В друг интересен двубой от деня Сошо и Пари Сен Жермен завършиха при равенство 1:1, след като Мевлут Ердинч изведе домакините напред в резултата в 50-та минута, но Стефан Сесеньон изравни за парижани 14 минути по-късно.

Льо Авър - Олимпик Марсилия - 0:1

Льо Ман - Сен Етиен - 1:0

Монако - Каен - 1:1

Нанси - Тулуза - 0:0

Сошо - Пари Сен Жермен - 1:1

Валансиен - Лориен - 3:1

Олимпик Лион - Гренобъл 2:0