Марсилия и Бордо не успяха да спечелят мачовете си от 25-я кръг на Лига 1, и така изостанаха от лидера в подреждането Лион, съответно вече на седем и осем точки. Олимпик Марсилия завърши 0:0 срещу Льо Ман, а след 1:1 Бордо засили Сент Етиен към дъното на класирането.

Сент Етиен имаше всички шансове да победи Бордо, като освен домакинско предимство, на негова страна бе и умората, налегнала „жирондинци”. В 54-та минута Сент Етиен излезе напред в резултата, когато Блейз Матюди бе точен. Чак в последната минута на редовното време Фернандо Кавенаги успя да изравни и да спаси Бордо поне от загуба.

Двубоят, макар и завършил без победител, бе много интересен, имаше интрига през всичките 90 минути, а двата състава създадоха голям брой голови положения.

Мачът между Олимпик Марсилия и Льо Ман предложи доста по-малко емоции, като гостите определено бяха пристигнали в крайбрежния град за точката. Без много положения пред двете врати, най-логичният резултат бе именно 0:0.