С попадение на неостаряващия Златан Ибрахимович Пари Сен Жермен пречупи Лориен в полуфинал за Купата на Франция и си осигури шанс за дубъл. След като рано-рано столичани си осигуриха титлата в първенството, сега те надиграха явния аутсайдер Лориен с 1:0 като гост, а попадението на шведа със сигурност попада сред най-красивите му през сезона.

Предвид факта, че отборът му вече отпадна от Шампионската лига, Лоран Блан нямаше причина да щади титулярите си. Въпреки това домакините предложиха сериозен отпор и стояха никак нелошо срещу парижани.

Първият по-сериозен шанс за ПСЖ дойде в 26-ата минута, когато Анхел ди Мария изпълни корнер, а Единсон Кавани надскочи човека си и стреля с глава. Вратарят Бенжамен Лекомт нямаше какво да направи, но пък Уалид Меслуб беше на голлинията и изчисти.

В 33-ата минута Лориен съвсем основателно имаше претенции за дузпа, след като Маркиньос препъна Рафаел Герейро в наказателното поле, ала реферът остави играта да продължи.

След почивката тимът на Силвен Рипол дори заигра още по-добре. В 62-ата минута Абдул Уарис нанесе коварен шут към вратата, който премина през краката на Тиаго Силва и Салваторе Сиригу трябваше доста да се старае при спасяването.

Десет минути по-късно италианският страж предотврати още по-голяма опасност след грешка на защитата пред себе си. Муканджо успя да отнеме топката и тръгна към вратата, а Сиригу напусна наказателното си поле и изби топката от краката му.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Златан пое топката от центъра и тръгна напред в контраатака. Отдясно покрай него непокрити пробягаха няколко съотборници, ала шведът реши да играе сам. Със страхотен финт той мина покрай Зарго Туре, а след това с десен външен фалц стреля неспасяемо в долния десен ъгъл.

Финалът в турнира на 21 май, като в него ПСЖ ще играе срещу победителя от полуфиналната двойка между Сошо и Олимпик Марсилия.