Отборът на Лориен се класира за полуфиналите в Купата на Франция, след като на свой терен разби Газелек Аячо с 3:0. Тимът Силвен Рипол беше значително улеснен в задачата си, защото цяло второ полувреме игра с човек повече.

Още в 9-ата минута Ромен Филипото откри резултата за домакините, а в 43-ата Максим Бартелме удвои. Две минути по-късно Родерик Филипи, централният защитник на Газелек, получи втори жълт картон и така остави тима си в намален състав.

След паузата Лориен игра доста по-икономично и освободено. Третият гол дойде чак в 90-ата минута, когато точен беше Папе Пайе.

Доста по-интересен беше четвъртфиналът между Сошо и Нант, в който се стигна до продължения. Сошо все пак успя да се наложи с 3:2, а редовното време приключи при 1:1. Интересното бе, че Нант поведе в 5-ата минута чрез Жиле, а Сошо стигна до изравняването три минути преди края. Тогава точен беше Муса Сао.

В продълженията Салим Сисе направи обрата пълен с попадение в 98-ата минута, а при започването на второто Сао за втори път реализира – 3:1. Бразилецът Адриан върна един гол за Нант в 116-ата, но за повече гостите нямаха сили.