Лориен продължава с великолепното си представяне в Лига 1 от началото на сезона и нанесе втора загуба на шампиона Лил с 2:1 в мач от петия кръг на френския шампионат.

Домакините стартираха отлично и още в 7-ата минута откриха резултата. Арманд Льорианте получи в наказателното поле, след което с прецизен изстрел реализира.

В следващите минути гостите се активизираха и в 25-ата минута възстановиха равенството, след като Бурак Йълмъз бе точен от дузпа.

Двата тима заформиха битка и нито един от тях не успяваше да установи териториален превес. Все пак три минути преди края на двубоя Лориен стигна до успеха. Терем Мофи овладя в наказателното поле и с великолепен изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

Със спечелените три точки домакините се изкачиха на четвъртата позиция с актив от осем точки, докато „песовете“ са десети с пет.