Лориен постигна четвърта победа от началото на сезона в Лига 1. Тя бе изключително драматична и също толкова важна.

Съставът на Кристоф Пелисие се наложи с 3:2 над Дижон и се измъкна от последното място в класирането. Лориен има 15 точки, а с толкова са още Дижон и Ним, който се смъкна на дъното заради по-лошата си голова разлика.

Тревох Чалоба откри за Лориен в 30-ата минута, но в края на полувремето гостите вкараха два бързи гола чрез Бруно Манга и Мама Сама Балде.

Лориен създаде много положения през втората част и заслужено стигна до трите точки. Първо Терем Мофи се разписа за 2:2 в 58-ата минута, а в самия край на добавеното време вратарят на Дижон Антони Рачиопи си вкара автогол.

В следващия кръг Лориен ще трябва да се изправи срещу шампиона Пари Сен Жермен, а Дижон ще търси поне точка в гостуването си на Лил.