Отборът на Олимпик Лион постигна класическа победа с 3:0 като домакин на Нант и по този начин се изкачи на върха в класирането във френската Лига 1.

И трите попадения паднаха през първата част.

„Хлапетата“ откриха резултата още в 4-ата минута, когато Усем Ауар намери Карл Токо-Екамби на метър от вратата и той засече топката за 1:0.

В 37-ата минута резултатът бе удвоен. Далечен удар на Мемфис Депай бе спасен от вратаря, но Тино Кадевере притича и от малък ъгъл отбеляза - 2:0.

Лукас Пакета пък направи резултата класически в 44-ата минута. Попадението дойде след лошо избита топка, която попадна в Кадереве, а  той с едно докосване продължи за Пакета, който отблизо вкара за крайното 3:0.

По този начин Лион събра актив от 36 точки, колкото има и втория Лил, но момчетата на Руди Гарсия са с по-добра голова разлика. Нант пък е 16-и с 15 точки.