Олимпик Лион победи с 2:0 гостуващия Аячо в среща от 5-ия кръг в Лига 1 и показа, че изненадващото равенство 1:1 с Евиан преди два кръга е било по-скоро случайност. Аячо пък записа втора загуба в последните си 3 мача от френския шампионат.

На своя „Стад Жерлан“ играчите на Реми Гард откриха резултата чрез Даниел Ловрен в 26-ата минута. Бившият играч на Динамо Загреб се разписа с глава след центриране на Клемент Грение.

Въпреки очевидното превъзходство на Лион, вторият гол падна едва четвърт час преди края на мача, когато Стед Малбранк намери чудесно Лисандро Лопес и бившият играч на Порто прати топката зад Гилермо Очоа.

По този начин „хлапетата“ събраха 13 точки и поне за няколко часа оглавиха класирането в Лига 1 преди късния мач между Нанси и лидера Олимпик Марсилия. Аячо пък се смъкна до 14-о място с 5 точки.