Лион постигна геройско равенство 2:2, след като губеше с 0:2 при гостуването си на Рен в мач от 19-ия кръг на Лига 1. По този начин "хлапетата" остават на първото място в шампионата, на точка пред ПСЖ и Лил.

Мемфис Депай в 79-ата минута и Джейсън Денайър в 82-ата заличиха преднината на домакините, които бяха излезли напред в резултата чрез Грение в 20-ата и Борижу в 55-ата минута.

В останалите срещи Бордо спечели с 2:1 над Лориен, Дижон и Олимпик Марсилия поделиха точките в нулево реми, Страсбург надделя над Ланс с 1:0 като гост, Метц и Ница врътнаха 1:1, Монако разби с 3:0 Анже у дома, Монпелие и Нант не се победиха (1:1), Лил отскубна трите точки при визитата си на Ним, а Реймс се справи със Сент Етиент с 3:1.