Лион спечели битката на първия срещу втория във Франция като надделя трудно с 4:2 над Бордо в последен мач от 28-я кръг във френската Лига 1.

Срещата започна отлично за домакините, които успяха да открият и съответно да удвоят резултата с две попадения на Бодмер в 12-та и 24-та минута.

До края на първото полувреме обаче гостите от Бордо успяха да върнат единия гол пасив чрез Вендел. Последният направи резултата 2:1 в 35-та минута.

Най-исканият нападател в състава на Лион Карим Бензема вкара за своя тим в 50-та минута, и за пореден доказа, че 70-те милиона, които президентът на тима иска за него, са оправдани.

Играчите на Бордо обаче не искаха да се откажат от борбата и в 60-та минута успяха да стигнат до второ попадение във вратата на френските шампиони. То бе дело на Кавенаги от дузпа.

До края на срещата двата отбора се бореха много. Бензема и компания играха в средата на седмицата мач реванш срещу Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, но не се поддадоха на умората.

В 94-та минута Кейта сложи край на надеждите на преследваща Бордо като вкара за 4:2.

След днешното дерби Лион увеличи преднината си на върха от 3 на 6 точки и вече има 58, при 52 за Бордо.