Олимпик Лион увеличи преднината си на върха във френската Лига 1. Шампионът в последните 4 години победи като домакин тима на Тулуза с 3:2.

Вторият във временното класиране Нанси пък завърши 0:0 като гост на Каен и изостана с още 2 точки. По този начин Бордо зае втората позиция след победа с 3:1 над Оксер, на 6 точки зад Лион.

На „Стад Жерлан” изненадващо гостите поведоха след автогол на Антони Ревейер още в 8-мата минута. Само още толкова обаче бяха необходими на домакините за да изравнят статуквото. Автор на попадението бе Хатем Бен Арфа. Върепки натиска на Лион до края на полувремето не падна ново попадение.

Шампионите все пак поведоха в 55-тата минута след гол на звездата Жуниньо Пернамбукано. 10 минути по-късно пък Карим Бензема вкара своя дежурен гол.

Крайният резултата оформи Фабиньо в последната минута.