Лион допусна грешка при домакинството си на Брест и стигна само до 2:2 в мач от 15-ия кръг на Лига 1.

Гостите откриха резултата в 39-ата минута, когато вратарят на „хлапетата“ допусна груба грешка и прати топката в собствената си мрежа.

През втората част домакините притиснаха съперника си и се добраха до равенството. Мемфис Депай реализира красиво в десния ъгъл на Готие Ларсоньор.

Гостите останаха в намален състав, когато след преглеждане на ситуация с ВАР главният съдия Жером Бризар показа червен картон на Пол Ласне.

Това помогна на Лион и в 81-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Гнали Корне реализира хладнокръвно в средата на вратата за 2:1.

Брест шокира „хлапетата“ дълбоко в добавеното време. Антони Лопеш продължи с лошите си изяви и направи нарушение в наказателното си поле. Роман Февр застана зад топката и с точен изстрел в долния десен ъгъл реализира.

По този начин Лион остана на третото място в Лига 1 с актив от 30 точки, докато Брест е 10-и с 22.