Олимпик Лион се наложи с 2:1 като гост на Анже в първи мач от 35-я кръг на френската Лига 1.

Лион бе без успех в последните си три мача, и се нуждаеше от трите точки, за да запази дистанция от Марсилия, която се бори за евроквотите.

Анже, макар и във втората половина от таблицата, започна по-добре двубоя и имаше първите две опасности в него.

Матийо Валбуена обаче откри резултата в другата врата в 17-та минута, след като засече една отскочила топка.

Анже изобщо не премина в защита, въпреки полученото попадение и до края на полувремето всъщност имаше повече положения.

Това не попречи на Лион да покачи на 2:0 в 41-та след точно изпълнен пряк свободен удар от Набил Фекир.

Усилията на Анже се увенчаха с успех в 49-та минута с попадението на Шейх Н`Дойе, който с глава засече перфектен пас.

Александър Летелие спаси фантастична възможност за Валбуена малко по-късно, а Набил Фекир също не успя да отбележи гол на спокойствието за Лион в следващите минути.

Джонатан Бамба и Карл Екамби направиха пропуски за Анже до края на двубоя, а домакините доиграха мача с 10 души, след кошмарно влизане на Матео Павлович в краката на съперник в 76-та минута.