Бордо и Лионн завършиха при резултат 0:0 в първи двубой от третия кръг на френската Лига 1. Двубоят не предложи твърде много интересни моменти и вероятно закономерно приключи при равен резултат, въпреки цели 20 удара на гостите към вратата на "жирондинци".

Тиаго Мендеш отправи опасен изстрел в 65-ата минута, а две по-късно каворен удар на Максуел Корнер от фаул бе спасен от вратаря Беноа Костил.

Най-добрата възможност за "Хлапетата" бе в 81-ата минута. Тогава Усем Ауар "навърза" няколко защитници и стреля, но в гредата. Халфът отправи още един опасен шут в добавеното време, но покрай вратата.

Така срещата завърши без победител и двата тима прибавиха по точка в актива си. Така Бордо излезе 2-и в класирането с 5 точки, а Лион е веднага зад него на 3-ото място с 4 точки.