Лион не допусна изненада при домакинството си на Льо Авър, като взе трите точки от мача от 24-тия кръг в Лига 1 след победата с 3:1.

Резултатът за домакините откри Едерсон в 33-та минута. До края на първата част преднината бе удвоена от Кейта, който вкара за 2:0 в 44-та минута.

Втората част не започна по-най-добрия начин за Лион, който остана с 10 души на терена в 70-та минута. За два жълти картона, съответно в 51-та и двайсетина минути по-късно, и последвал червен, Менса остави съотборниците си човек по-малко.

Гостите не успяха обаче да се възползват от численото си предимство, а Жуниньо в 74-та минута вкара за 3:0.

Льо Авър върна едно попадение в 81-та минута, чрез Нестор. Силите на гостите обаче стигнаха само за толкова и срещата завърши при резултат 3:1.

След победата днес Лион заема първото място с актив от 49 точки, на 4 пред ПСЖ. Льо Авър пък остана на последната позиция във временното класиране с 15 точки.

В друг мач от 24-тия кръг във елита на Франция Тулуза взе трите точки като гост на Сошо след успех с 2:1.

В последния мач от кръга Олимпик Марсилия победи като гост Монако с 1:0 след гол на Бакари Коне в 77-мата минута.